12:06 PM
ЗМІ пишуть, що дефіцит газу в Європі зберігатиметься щонайменше до 2025 року

Припинення поставок російського газу призведе до більш швидкого виснаження запасів при зниженні температури в найближчі місяці, а також ускладнить процес підготовки до наступних опалювальних сезонів.

Як пише Bloomberg із посиланням на керівників енергетичних компаній, дефіцит газу в Європі може зберегтися мінімум до 2025 року.

А поки що європейські політики зосереджені на виживанні цієї зими, наступний рік може виявитися ще гіршим.

"Наступної зими у Європи можуть виникнути ще серйозніші проблеми. Можливо, наступного літа країни не зможуть заповнити сховища так, як вдалося цього року", – вважає комерційний директор німецького енергетичного гіганта Uniper SE Нієк Ден Холландер.

Видання зазначає, що Європу охопила найгірша енергетична криза за останні 50 років через скорочення постачання газу росією.

Для боротьби з короткостроковими проблемами європейський лідер виділив більше 300 млрд євро, щоб компенсувати різке зростання цін на енергію цієї зими. Але термін дії цих заходів спливає, а полегшення все ще немає.

"Десь між 2025 та 2027 роками ми побачимо, як ціни в Європі повернуться до рівня, який був на початку 2021 року", – сказав керівник глобального відділу досліджень сировинних товарів у Citigroup Inc. Ед Морс.

Європа після десятиліть нарощування залежності від росії зараз має болісне перезавантаження: населення змушене обмежувати споживання, а підприємства скорочують виробництво.

"Кульмінацією цього стане руйнація попиту. Людям доведеться змінити свій спосіб життя. Ви рідше їздитимете на машині, рідше включатимете опалення, рідше вмикатимете світло", – зазначив голова і співзасновник компанії Tellurian Inc. Чариф Соукі.

Основна проблема полягає в тому, що російський газ, який минулого року покривав близько 40% потреб Євросоюзу, не може бути легко замінений. А після того, як росія перекрила на невизначений термін "Північний потік-1", наступними можуть стати постачання через Україну.

"Якщо кінцева мета кремля – повністю позбавити Центральну Європу поставок російського газу, то транзит через Україну, безумовно, опиниться під загрозою", – вважає аналітик з ЗПГ у компанії Kpler Лаура Пейдж.

Переглядів: 144 | Додав: news | Теги: Росія, Європа, газ | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar