9:43 AM
Залучити $1 млрд інвестицій можна у Чорнобильську зону

Наразі переговори з компанією Engie перебувають "на етапі роздумів"

У Чорнобильській зоні треба будувати об’єкти відновлювальної енергетики, і це може принести в бюджет України щонайменше мільярд доларів. Про це міністр екології уряду Гройсмана Остап Семерак повідомив в інтерв’ю "Главкому".

Семерак також розповів, якою він бачить в перспективі Чорнобильську зону. У першу чергу - в розвитку біосферного заповідника в 30-кілометровій зоні, а також у перетворенні території в 10 км навколо ЧАЕС на зону спеціального промислового використання.

"Відповідний законопроєкт ми підготували і передали в Раду. Я вийшов з ініціативою будівництва там об’єктів відновлювальної енергетики. Французька Engie вже заявила про готовність побудувати величезну електростанцію. Йдеться про інвестицію в 1 млрд доларів", - розповів міністр.

Однак він зазначив, що наразі переговори з компанією Engie перебувають «на етапі роздумів".

"З минулого року не було реальних кроків. Але треба розвивати не тільки сонячну енергетику. Є рішення уряду щодо будівництва першої вітряної електростанції в Чорнобильській зоні, - зазначив Семерак. - Нині є пропозиції облаштування там великого дата-центру".

Також Семерак заявив, що протягом 2019 року кількість туристів до Чорнобильської зони сягне рекордної за усі роки цифри – 100 тисяч осіб.

Переглядів: 734 | Додав: abel | Теги: інвестиція, залучення, млрд, чорнобильська, зона | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar