2:16 PM
Законодавчу базу для розвитку біогазової галузі розробляють в Україні

біометан Цьогоріч увага ЄС та України до біометану як перспективної альтернативи газу зросла. Водночас в Україні почали створювати законодавчу базу для розвитку біогазової галузі. Про це йдеться в прес-релізі Управління комунікації і зв’язків з громадськістю Держенергоефективності.

Зазначається, що питанням створення законодавої бази займаються, зокрема, Держенергоефективність спільно із Міненерго, НКРЕКП, Урядом, Парламентом.

Зокрема, у 2022 році для розвитку галузі біометану були зроблені такі кроки:

  • Уряд затвердив Порядок функціонування реєстру біометану, підготовлений Держенергоефективності із Міненерго на виконання Закону України №1820.
  • Держенергоефективності спільно із європейськими партнерами розпочало активну роботу над розробкою і запровадженням реєстру гарантій походження біометану.
  • НКРЕКП внесла зміни до Кодексу газотранспортної системи та Кодексу газорозподільних систем, що дозволяє постачання біометану в мережі.

Для цього збільшено молярну частку вмісту кисню у природному газі з 0,02 мол.%:

  • до 0,2 мол. % для доступу біометану до газотранспортної системи;
  • до 1,0 мол. % — до газорозподільних систем.

«З огляду на кон’юнктуру ціни на газ та ресурсний потенціал проєкти з виробництва біометану є інвестиційно-привабливими. За різними оцінками, повна собівартість товарного біометану, з урахуванням виду сировини для виробництва біогазу, потужності установки та вартості логістики до кінцевого споживача, може варіюватися від 300 до 1200 євро/1000 м3», — йдеться в повідомленні.

Україна має необхідний для виробництва біометану ресурсний потенціал, каже Голова Держенергоефективності Валерій Безус.

"Ймовірно, спочатку йтиметься скоріше про мільйони кубічних метрів біометану у реальних проєктах. Це дасть змогу оцінити подальші можливості виробництва та постачання біометану", — прокоментував він.

Фахівець переконаний, що пріоритетом має бути системний підхід до формування біометанової економіки в Україні, враховуючи можливості використання не лише агровідходів, а й усіх видів ресурсів для біометану, а також шляхи створення енергетичних кластерів.

Переглядів: 294 | Додав: news | Теги: розвиток, база, галузь, україна, біогазова | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar