9:39 AM
Закон про корінні народи підписав Зеленський

корінні народи караїми Згідно з документом, корінні народи мають право через представницькі органи створювати свої ЗМІ та отримувати держпідтримку.

Закон визначає, що корінними народами України на території Криму є кримські татари, караїми та кримчаки. Згідно з документом, корінні народи мають право через представницькі органи створювати свої ЗМІ та отримувати держпідтримку.

"Корінні народи мають право на дотримання, відродження та розвиток своїх духовних, релігійних та культурних традицій і звичаїв, збереження матеріальної та нематеріальної культурної спадщини; визначення переліку власних місць та об'єктів релігійного та культурного значення; відновлення своєї історичної топоніміки; співпрацю із закладами освіти задля забезпечення вивчення своєї мови, історії, культури корінного народу", – йдеться в повідомленні.

Документ також забороняється заперечення етнічної приналежності чи етнічної самобутності корінних народів України.

"Закон набирає чинності з дня його опублікування (крім частини 3 ст. 7, якою визначено право корінних народів на спрямування частини доходів від користування природними ресурсами на потреби корінних народів України, яка набирає чинності після повернення тимчасово окупованої території АР Крим та м. Севастополя під загальну юрисдикцію України)", – повідомили в Офісі президента.

Переглядів: 304 | Додав: news | Теги: корінні народи, Зеленський, Закон | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar