5:26 PM
Заборону на одностатевий секс скасують у Сінгапурі

сінгапур одностатевий секс Закон про криміналізацію сексуальних стосунків між партнерами однієї статі почав діяти у країні ще у 19 столітті за часів правління Британської імперії. Він мав назву 377 і спочатку був запроваджений в Індії, пише BBC.

Британський уряд використовував індійський Кримінальний кодекс як основу для кодексів на інших територіях, які контролював, тому документ поширився і на інші колонії. Після здобуття незалежності в 1965 році влада Сінгапуру так і не скасувала норму.

Останніми роками закон активно не застосовувався, тому у місті-державі все ж розвинулася ЛГБТ-спільнота. Навіть почали працювати нічні гей-клуби, але будь-який контент, який вважається "пропагандою гомосексуалізму", заборонявся. Так, чимало телешоу та фільмів не транслювалися через сексуальні сцени між героями однієї статі.

ЛГБТ-активісти давно вимагали скасування 377A (назва сінгапурської версії документа), стверджуючи, що закон закріплює соціальну стигматизацію та суперечить конституції Сінгапуру, яка забороняє будь-яку дискримінацію і, очевидно, врешті достукалися до влади. Прем’єр-міністр країни Лі Сянь Лун 21 серпня 2022 року заявив, що скандальну норму приберуть із законодавства. «Це правильна річ, і те, що більшість сінгапурців прийме. Тепер ЛГБТ краще сприймають. Скасування 377A приведе закон у відповідність із сучасними соціальними моделями, і я сподіваюся, що це полегшить життя геям Сінгапуру», — сказав очільник уряду країни.

Водночас уряд забезпечить кращий правовий захист визначення шлюбу як акту виключно між чоловіком і жінкою. Коаліція ЛГБТ-організацій країни висловила занепокоєння з приводу твердження, зазначивши, що це може посилити дискримінацію геїв та лесбійок у суспільстві.

Сінгапур — не перша азійська держава, яка відмовиться від колоніального дискримінаційного закону. У 2018 році Верховний суд Індії скасував закон №377, у 2019 році Тайвань та Таїланд схвалив законопроєкти, якими взагалі легалізували одностатеві шлюби. Норма продовжує існувати в багатьох країнах Африки та Океанії.

Переглядів: 334 | Додав: news | Теги: одностатевий секс, заборона, Сінгапур | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar