6:20 AM
З посади лідера демоПалати представників США йде Ненсі Пелосі

Спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі оголосила, що покидає цю посаду, але продовжить представляти Сан-Франциско у Конгресі. Про це пише Reuters.

82-річна Пелосі зробила свою заяву під час виступу в Палаті представників, викликавши аплодисменти колег-демократів.

Пелосі була лідером демократів у Палаті представників США протягом двох десятиліть та займала пост спікера у 2007-2011 роках та від 2019 і донині. Вона стала першою жінкою на цій посаді.

Про своє рішення Пелосі оголосила через день після того, як республіканці забезпечили більшість у нижній палаті Конгресу США. Та ще перед цим вона зазначала, що на її політичне майбутнє вплине нещодавня атака на її чоловіка.

Під час свого виступу Пелосі заявила, що не буде домагатися переобрання на посаду лідера від демократів у наступному Конгресі.

"Настав час, коли нове покоління очолить фракцію Демократичної партії, яку я так глибоко поважаю", — сказала вона.

Попри це, Пелосі не йде з Палати представників та продовжить представляти Сан-Франциско, як це робила протягом 35 років.

Президент США Джо Байден заявив, що історія запам’ятає Ненсі Пелосі як "найпослідовнішого спікера Палати представників в історії".

"Вона перша, остання і завжди за людей. Америка вдячна їй за її службу, патріотизм і гідність", — зазначив Байден.

Наразі демократи та республіканці готуються висунути своїх кандидатів на місце Пелосі. Вибір проводиться за простим голосуванням. Традиційно, цю посаду обіймає лідер партії, котра має більшість у палаті.

Зазначимо, спікер Палати представників США є політичним і парламентським лідером цього органу та фактично третьою людиною в ієрархії політичної системи Сполучених штатів.

Палата представників обирає свого спікера на початку роботи нового Конгресу, у разі смерті, відставки чи звільнення попереднього спікера.

Переглядів: 114 | Додав: news | Теги: спікер, пелосі, сенат | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar