6:34 PM
Ввезення залізничних шпал із білорусі в обхід санкцій розслідують у Латвії

латвія Латвійська прокуратура розпочала кримінальне розслідування щодо посадовців двох підприємств, яких підозрюють у порушенні санкцій ЄС – вони ввозили з білорусі дерев'яні шпали зі сталевими цвяхами, тоді як ввезення деревини і сталі було заборонене після вторгнення росії в Україну. Про це повідомляє Delfi.

У серпні управління податкової та митної поліції Служби державних доходів Латвії на підставі інформації митного управління розпочало кримінальний процес проти двох посадових осіб латвійських підприємств.

Як констатувало митне управління, у Латвію з боку білорусі в'їхав транспортний засіб із вантажем білоруського походження – з декларації на імпорт випливало, що це складні дерев'яні конструкції, що призначалися для продажу у вільному обігу.

Під час перевірки з'явилася підозра, що у товару неправильний код. Під час огляду вантажу з'ясувалося, що це залізничні шпали з дерева і сталеві цвяхи, які заборонено ввозити в ЄС через санкції.

Досудове розслідування засвідчило, що два латвійські підприємства укладали угоди з білоруською компанією, імпортуючи товари білоруського походження, що порушувало заборону на ввезення білоруських виробів із дерева і сталі. Вантаж було конфісковано, було розпочато кримінальний процес.

У жовтні 2022 року справу було передано в прокуратуру для початку кримінального переслідування. Порушники можуть отримати до чотирьох років позбавлення волі, а до юридичних осіб може бути застосовано ліквідацію, обмеження прав, конфіскацію майна або штраф.

Переглядів: 194 | Додав: news | Теги: латвія, Білорусь, санкціїї, залізниця, Шпала | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar