1:09 PM
Важку ракету до Місяця запустило NASA

NASA ракета Artemis I Американське космічне агентство запустило до Місяця надважку ракету-носій SLS (Space Launch System) з космічним кораблем Orion у рамках програми Artemis I. Запуск кілька разів відкладали з технічних причин, проте ракета стартувала з майданчика Космічного центру Кеннеді у Флориді о 9:04.

"Artemis I починає новий розділ в освоєнні Місяця людиною", – заявили в NASA.

Програма Artemis має на меті доставити людину до Місяця вперше з 1972 року, коли на поверхню супутника вийшов екіпаж корабля "Аполлон-17". Разом з NASA у ній беруть участь Європейське космічне агентство, Японське агентство аерокосмічних досліджень та Канадське космічне агентство. Паралельно старту програми між космічними агентствами 21 країни було підписано "Угоди Артеміди", що регулює принципи співпраці та громадянської діяльності з дослідження та використання Місяця, Марса, комет та астероїдів у мирних цілях.

У рамках місії Artemis I корабель у тестовому безпілотному режимі здійснить політ до Місяця, проведе на його орбіті кілька тижнів і повернеться на Землю. Друга місія запланована на 2024 рік та передбачає доставку чотирьох астронавтів на орбіту супутника. У 2025 році розпочнеться місія Artemis I, під час якої астронавти вперше за 53 роки мають висадитися на поверхню Місяця.

Розроблена корпорацією Boeing ракета SLS є найпотужнішою у світі на сьогоднішній день. Її базова модель здатна виносити на орбіту 95 тонн корисного навантаження, модифіковані версії – до 130 тонн.

Переглядів: 74 | Додав: news | Теги: запуск, Artemis I, NASA, місяць, Ракета | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar