6:21 PM
В пластиковому смітті в океані знайдено джерело нових антибіотиків

пластикове сміття океан Дослідники виділили п’ять бактерій, що продукують антибіотики з морського пластику. Ізоляти виявилися ефективні проти поширених мікроорганізмів. Про дослідження повідомляє американське мікробіологічне товариство.

Група дослідників під керівництвом Океанографічного інституту Скріппса інкубувала поліетиленовий пластик високої і низької щільності (найбільш поширені види пластику) у воді протягом 90 днів. В результаті цього на пластику утворилися колонії п’яти різних бактерій, що виробляють антибіотики, в тому числі штами Bacillus, Phaeobacter і Vibrio.

Дослідники виділили ізоляти, чисті видові культури бактерій, і протестували їх вплив на різні грампозитивні і негативні мішені. Антибіотики виявилися ефективними проти широко поширених бактерій і двох резистентних штамів.

За оцінками вчених, щорічно в океан потрапляє від п’яти до 13 млн метричних тон пластикового сміття. Ця оцінка охоплює як великі об’єкти, так і частинки мікропластика. Сміттєві “купи” багаті біомасою, а конкурентне середовище — прекрасне місце для виробництва нових видів антибіотиків, пояснюють автори дослідження.

“З огляду на поточну кризу антибіотиків і зростання кількості супербактерій, важливо шукати альтернативні джерела нових антибіотиків”, – говорить Андреа Прайс, дослідник з Національного університету (National University) і співавтор роботи

Мікробіологи планують продовжити проект, вивчаючи колонії мікроорганізмів, які формуються в пластиковому смітті, в пошуку нових ліків.

Переглядів: 124 | Додав: news | Теги: пластикове сміття океан, джерело, антибіотик | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar