10:19 AM
В'їжджати до Польщі та подорожувати Європою дозволили українським біженцям

євросоюз Україна Польща нотифікувала Європейській комісії електронічний документ в Diia.pl, що дозволяє українським воєнним мігрантам легально перетинати кордон ЄС, в’їжджати до Польщі та подорожувати.

Від сьогодні, 23 липня, електронний документ в аплікації Diia.pl разом з діючим документом подорожі дозволить українським воєнним мігрантам легально та безперешкодно перетинати внутрішні кордони ЄС, поінформувало MSWiA.

При реєстрації статусу воєнного мігранта в Польщі, громадяни України разом з ідентифікаційним номером PESEL UKR отримували електронне підтвердження надання цього статусу в спеціально створеній програмі -Дія.pl. Від 23 липня всі країни Шенгенської зони акцептуватимуть цей документ під час перетину кордону. Громадяни України, які мають статус воєнного мігранта в Польщі, зможуть безперешкодно в’їжджати/виїжджати з/до Польщі, подорожувати до інших країн зони Шенген 90 днів протягом 180 днів, інформує прикордонна служба.

Від 23 липня 2022 року всі країни Шенгенської зони акцептуватимуть електронний документ в Дія.pl під час перетину кордону

Як повідомляється, MSWiA відправило 12 липня до Європейської комісії заявку на тимчасове використання документу в Дія.pl, як підтвердження легальності перебування в Польщі. Вчора отримана позитивна відповідь.

Українські воєнні мігранти можуть встановити на свій телефон аплікацію Дія.pl – (Diia.pl) для Андроїда, або для iOS. Після активації можна користуватися нею та використовувати своє право на вільне пересування.

Нагадаємо, в кінці травня серед українців почала з’являтися проблема з перетином кордону. Біженці, не могли спокійно повернутися в Польщу, якщо відвідували Україну, а також не могли перетинати кордон з іншими країнами зони Шенген.

Переглядів: 124 | Додав: news | Теги: Європа, ЄС, польша, україна, біженці | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar