9:32 AM
Унікальну могилу, якій понад 10 тисяч років, знайшли у Німеччині

німеччина могила болото У Німеччині археологи відкопали найстаріші з відомих людських останків у кремаційній могилі віком 10 500 років. Останки знайшли у болоті Дювензеї – доісторичному внутрішньому озері, де знаходиться понад 20 археологічних пам'яток епохи мезоліту та неоліту. Про це повідомляє Аrkeonews.

Болото зберегло органічні залишки, як і спалені кістки. Їх було мало, тож підтвердити, що виявлено поховання, археологи змогли після знаходження людської стегнової кістки.

"Вкрай рідкісні поховання мисливців-збирачів-рибалок, які жили в Європі в епоху раннього мезоліту. Мезолітичні поховання раніше були виявлені на півночі Німеччини та півдні Скандинавії, але лише пізнього мезоліту (7-6 тис. до н.е.)", - йдеться у повідомленні. у повідомленні.

Науковці зазначили, що єдине порівнянне за часом поховання знайшли в Ютландії, що в Данії. Це було теж кремаційне поховання. Таким методом користувалися досить часто мезолітичні мисливці-збирачі.

На болоті Дювензеї знайшли кілька фрагментів кісток, які не обвуглилися до кінця. Дослідники збираються витягти з них археологічну ДНК. Водночас по кістках, що обгоріли, важко встановити причину смерті.

Переглядів: 174 | Додав: news | Теги: Болото, Могила, Німеччина | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar