10:16 AM
Унікальний набір нейронів мають деякі люди старше 80 років

нейрон Американські дослідники з’ясували, що в мозку у людей старше 80 років, які зберегли "ясність розуму", є унікальний набір нейронів, який "захищає" від хвороби Альцгеймера. Результати дослідження опубліковані в журналі The Journal of Neuroscience.

Команда вчених з північно-західного університету ім. Файнберга, Чикаго, США, виявила, що в мозку літніх людей, які переступили 80 років і зберегли ясність мислення, присутній унікальний набір нейронів, що відповідають за пам’ять. Знаходяться вони в області, відомої як енторінальна кора, і можуть бути ключем до запобігання хвороби Альцгеймера.

"Ми помітили, що у деяких людей старшого віку нейрони більші, ніж у їх більш молодих однолітків. Це може означати, що великі нервові клітини були присутні з народження і структурно зберігалися протягом усього життя", – говорить провідний автор дослідження Тамар Гефен, доцент кафедри психіатрії та поведінкових наук.

Нове дослідження показало, що ці великі нейрони, названі SuperAger, не містять Тау-білків, які зазвичай сплітаються в бляшки, що руйнують клітини головного мозку і є відмітною ознакою недоумства. З причин, які залишаються невідомими, клітини енторінальної кори особливо вразливі на ранніх стадіях хвороби Альцгеймера.

"У дослідженні ми показуємо, що при хворобі Альцгеймера характерним маркером захворювання є зморщування (атрофія) нейронів в енторинальній корі", — говорить Гефен. "Ми підозрюємо, що цей процес є функцією утворення клубків тау в уражених клітинах, що призводить до погіршення пам’яті в літньому віці", — продовжує дослідник.

Доктор Гефен також планує вивчити і інші вузли в ланцюзі пам’яті мозку, щоб краще зрозуміти поширення хвороби Альцгеймера і стійкість до неї.

"Ми очікуємо, що наше дослідження стане більш ефективним завдяки розширенню ініціативи SuperAging Initiative на 20 мільйонів доларів, яка в цей час реєструє п’ять дослідницьких центрів у США та Канаді", — говорить Емілі Рогальскі, заступник директора Центру когнітивної неврології та хвороби Альцгеймера Месулама

Переглядів: 224 | Додав: news | Теги: Нейрон, старість | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar