7:00 PM
У Габоні повідомили про придушення спроби заколоту проти "потомственого" президента, підтриманого раніше Путіним

У Габоні повідомили про придушення спроби заколоту проти "потомственого" президента, підтриманого раніше Путіним

повстанці в Габоні  У Габоні від імені військових оголосили про захоплення влади в цій африканській державі з метою відновлення демократії в країні. Озброєні люди захопили в столиці Габону державну радіостанцію, а пізніше в ефір державного телебачення було випущено звернення до народу. Військові заявили, що більше не підкоряються президенту країни, якому на міжнародній арені надавав підтримку Володимир Путін.

Трохи пізніше в Габоні повідомили про арешт чотирьох осіб, які захопили державну радіомовну станцію. Ще одному заколотники вдалося втекти. За словами чиновників, змовники не перебували на службі в армії Габону.

Увечері в понеділок стало відомо про арешт ймовірного лідера змовників. Про це повідомило агентство Reuters з посиланням на прес-секретаря уряду країни.

Чоловік, який зачитав звернення від імені військових із закликом до повстання, назвався лейтенантом Келлі Ондо Обіанг, з боків якого стояли озброєні гвинтівками люди в камуфляжній військовій формі. За словами Обіанга, він є лідером "Патріотичного руху військових і спецслужб Габону". У своєму зверненні Обіанг заявив, що переворот спрямований проти того, "хто боягузливо вбив юних патріотів" в серпні 2016 року. Змовники додали, що вже контролюють уряд країни.

"Настільки довгоочікуваний день, коли армія вирішила встати на сторону свого народу і врятувати Габон зі стану хаосу, настав", - говорилося в заяві. Бунтівники закликали народ підтримати повстання і займати вулиці міст країни.

"Кидайте їжу, якщо ви зараз їсте. Кидайте питво, якщо ви зараз сидите з келихом. Якщо ви спите - прокидайтеся, розбудіть своїх сусідів, піднімайтеся в єдиному пориві і займайте вулиці", - було сказано під час радіозвернення.

Автори звернення також оголосили про створення Національної ради з відновлення демократії. Вони закликали солдатів взяти під свій контроль транспортну систему, військові склади і аеропорти заради "національних інтересів".

"Президентська династія"

Чинний президент Габону 59-річний Алі бен Бонго Ондімба, успадкував владу від свого батька Омара Бонго, який очолював країну 42 роки, з 1967 до 2009 року. У 2009 році Алі бен Бонго Ондімба виграв минулі в Габоні вибори, а в серпні 2016 року заявив про свою перемогу на нових виборах. Опозиція, чийого кандидата президент обійшов менш ніж на 6 тисяч голосів, результати виборів не визнала, заявивши про фальсифікації. Після цього в Лібревілі пройшли масові безлади, в ході яких було спалено будівлю парламенту. Однак Конституційний суд Габону визнав перемогу Алі бен Бонго Ондімби, і в кінці вересня 2016 року він знову був оголошений главою держави.

президент габону та путін В середині липня 2018 року Алі бен Бонго Ондімба приїжджав до Москви, де подякував президенту Росії Володимиру Путіну за те, що Росія однією з перших направила йому вітання з перемогою на виборах і сам привітав Путіна з переобранням.

"Сьогодні про Африку говорять всі під різними кутами. Цей континент має найбагатші ресурсами, і зараз ми спостерігаємо, як багато великих держави борються між собою, щоб отримати доступ до цих багатющим ресурсів", - сказав тоді габонський президент.

Зокрема, Габон належить до числа великих в Африці експортерів нафти. Згідно з даними ОПЕК, обсяги видобутку чорного золота тут досягають 200 тисяч барелів на день.

Новорічне привітання президента назвали "жалюгідною спробою чіплятися за владу"

У жовтні 2018 року Алі бен Бонго Ондімба був госпіталізований в Саудівській Аравії після інсульту. З листопада того ж року він проходить лікування в Марокко. У новорічному зверненні до нації президент визнав, що відчуває проблеми зі здоров'ям, проте запевнив, що вже одужує.

Келлі Ондо Обіанг в своєму зверненні 7 січня заявив, що новорічне привітання президента, який не міг рухати правою рукою і насилу вимовляв слова, посилило сумніви в його здатності виконувати свої обов'язки. Він також назвав привітання президента "жалюгідною спробою чіплятися за владу".

Прес-секретар Алі бен Бонго Ондімби заявив, що президент незабаром виступить зі зверненням до нації. Джерело, близьке до уряду Габона, повідомило, що повстанці нечисленні. У той же час жителі Лібревіля сказали, що вулиці столиці патрулюють танки і бронемашини.

Мережа радіостанцій RFI з посиланням на своє джерело, близьке до оточення президента Габону, зазначає, що захоплена повстанцями радіостанція була оточена вірними владі частинами. У кількох районах Лібревіля відключено електрику та Інтернет. У місті також діє комендантська година.

На початку січня 2019 року президент США Дональд Трамп повідомив, що в Габон будуть відправлені 80 американських військовослужбовців, які повинні будуть забезпечити безпеку громадян США в сусідній з Габоном Демократичній Республіці Конго (ДРК), де на тлі президентських виборів спалахнули масові заворушення. Трамп уточнив, що військові США залишаться в регіоні "поки не стане ясно, що їхня присутність більше не потрібна". Трамп зазначив, що в залежності від обставин контингент американських військовослужбовців може бути збільшений.

Переглядів: 3264 | Додав: abel | Теги: У Габоні повідомили про придушення | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar