0:01 AM
У ЄС вважють неприйнятною вимогу Лондона щодо механізму "бекстоп"

Мішель Барньє

ЄС назвав вимогу Джонсона щодо Brexit неприйнятною

Головний переговірник ЄС щодо Brexit Мішель Барньє назвав неприйнятною вимогу нового прем’єра Британії Бориса Джонсона вилучити з угоди про вихід так званий механізм "бекстоп".

Як повідомляє "holosua.com/", про це йдеться у листі Барньє до європейських дипломатів, який опинився в розпорядженні Sky News.

У четвер Джонсон сказав у своєму першому на посту прем’єра виступі в парламенті, що з угоди про Brexit необхідно виключити контраверсійний механізм "бекстоп" - тоді можливий упорядкований вихід Британії з блоку. "Бекстоп" - механізм, покликаний запобігти поверненню жорсткого кордону між Ірландією і Північною Ірландією.

У листі Барньє називає ідею Джонсона "неприйнятною", а його сьогоднішню промову -  "войовничою". Він звинуватив британського прем'єра в спробі чинити тиск на єдність ЄС.

"Варіант виходу без угоди ніколи не буде вибором ЄС, але ми все повинні бути готові до всіх сценаріїв", - сказав він.

"Що залишається важливим з нашого боку, то це зберігати спокій, дотримуватися наших принципів і демонструвати солідарність і єдність 27 країн-членів", - додав Барньє.

"Бекстоп" є найбільш спірною частиною угоди про Brexit для британських парламентарів. Вони побоюються, що цей механізм відлучить Північну Ірландію від решти Сполученого Королівства. Уряд Джонсона не має більшості в парламенті, тому опирається на підтримку 10 північноірландських депутатів, які жорстко виступають проти "бекстопу".

Джонсон пообіцяв домовитися про нову угоду по Brexit з ЄС менш ніж за 99 днів. Він попередив: якщо лідери ЄС відмовляться, тоді Британія покине блок без угоди.

Досі ЄС неодноразово відмовлявся переписати угоду про вихід, але заявив, що може змінити "Політичну декларацію" про майбутні зв'язки, яка є частиною угоди.

Переглядів: 1254 | Додав: abel | Теги: Мішель Барньє, джонсон, брекекзіт, ЄС, Brexit | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar