10:24 AM
Римо-католицького священика затримали у Білорусі за перепост у соцмережах

вітебськ білорусь У Вітебську (білорусь) 15 липня затримали священика Андрія Ващука SDS, настоятеля католицької парафії Святого Духа. Про це білоруському "Радыё Свабода" розповіли місцеві віряни, передає CREDO.

Священика звинувачують у "Порушенні порядку організації або проведення масових заходів" за ч. 1ст. 24.23. Причиною затримання, імовірно, став репост «останнього слова» Дмитра Дашкевича — одного з лідерів білоруського молодіжного руху «Молодий фронт», в’язня совісті, — в суді.

Отець Андрій Ващук деякий час перебував у Першотравневому відділі міліції м. Вітебська, згодом його перевели в ізолятор тимчасового утримання. Судове засідання має відбутися у понеділок, 18 липня.

Нагадаємо, що Андрій Ващук — не перший священик, який зазнає переслідувань у Білорусі останнім часом.

8 липня у Сморгоні місцевого римо-католицького священика Євгена Учкуроніса оштрафували на 20 базових величин (640 рублів) за перепости у Facebook публікацій «екстремістських» ЗМІ.

У травні католицького священика з Постав Анджея Бульчака (походить із Гданської дієцезії) заочно оштрафували на 960 рублів також за «екстремізм»: він розмістив в інтернеті 2,5-хвилинний ролик, в якому дівчинка з Білорусі пише «Прошу вашого прощення. То не наша, звичайних людей, провина, що з нашої території обстрілюють наших сусідів». Священник відповів, що «заплатить ці гроші, але Україні».

У квітні священика з Линтупів Олександра Барана затримали на шість діб за те, що у соціальних мережах на фото профілю він розмістив прапор України та білоруський червоно-білий прапор.

А у березні греко-католицького священика Василя Єгорова, затриманого за наклейку "Україна, пробач" у Могильові, оштрафували на 50 базових величин, тобто на 1600 рублів.

Репресії щодо священиків у білорусі тривають від часу фальсифікованих виборів 2020 року.

Серед затриманих на довший чи коротший термін були і православні священики з Гродненщини, отці-серцяни з Постав і Гродно, єзуїт і греко-католик із Вітебська, греко-католик із Бреста, православний о. Володимир Дробишевський з Гомеля, пастор-баптист Роман Рождественський із Черикова (Могилівська область).

Від грудня 2020 року перебуває в ув’язненні православний священик Сергій Резанович із Бреста.

Неурядова організація Центр захисту прав людини «Весна», що стежить за переслідуваннями в білорусі, визнала о. Резановича «в’язнем сумління».

Переглядів: 164 | Додав: news | Теги: священик, Білорусь, римо-католицький, перепост, соцмережа | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar