6:53 PM
Речовину, яка запобігає метастазуванню раку, знайдено

метастазування рак Метастази є основною причиною смерті у більшості видів раку, зокрема колоректального, тому рання діагностика та оперативне лікування мають вирішальне значення для життя людини. Зараз же виявили речовину, яка в комбінації з хімієтерапією запобігає поширенню метастазів від осередкової пухлини.

Перспективний метод вже вивчають в межах клінічних досліджень на пацієнтах з раком товстого кишківника та прямої кишки.
Що це за речовина

Група дослідників з Рокфеллерского університету шукала способи для блокування процесу метастазування і виявила молекулу, яка “перекриває” харчування раковим клітинам.

Ми виявили шлях, який сприяє метастазування колоректального раку і ліки, які його пригнічують,
– прокоментував автор дослідження Сохаїл Тавазой.

Що передувало відкриттю

Ще у 2016 році вчені досліджували поведінку ракових клітин в умови нестачі кисню. Виявилося, що при гіпоксії ракові клітини починали виробляти особливий фермент, за допомогою якого запускалося перетворення метаболіту креатину і фосфокреатину. Останній зберігається в м’язах – він необхідний раковим клітинам для виживання і росту.

Деякий час по тому вчені простежили шлях для надходження фосфокреатину і почали працювати над способами для його блокування. Так вони ідентифікували молекулу RGX-202.

Крім того, речовина зберігала свої властивості при використанні зі стандартними хімієтерапевтичними препаратами. Пілотна фаза клінічних випробувань показала, що у людей з прогресуючим колоректальним раком спостерігається аналогічний позитивний ефект у відповідь на RGX-202.

У наступному році команда планує проведення другої фази досліджень за участю добровольців з ще більш важким прогнозом хвороби. Кінцева мета терапії полягає в тому, щоб запобігти рецидиву, підкреслили дослідники.

Переглядів: 184 | Додав: news | Теги: речовина, метастазування, рак, запобігання | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar