12:36 PM
Продовжити життя допоможуть ці звички: поради

продовження життя Вчені з Гарвардського університету виявили патерни поведінки, які можуть продовжити життя на десять і більше років. У процесі дослідження фахівці вивчили величезну кількість даних від 78 000 жінок та 44 000 чоловіків. Результати показали кореляцію між певними звичками та зменшенням ризику серцево-судинних та онкологічних захворювань, які є однією з основних причин передчасних смертей. Виявилося, що люди, які дотримувалися простих правил, мали на 82% менше шансів померти від хвороб серця чи раку.  

Дотримуватися здорової дієти

На думку дослідників, здорова дієта повинна містити мінімально оброблені цілісні продукти та злаки, овочі, фрукти, горіхи та будь-які натуральні джерела білка, наприклад, рибу та боби.

Регулярно займатись спортом

Про важливість фізичних навантажень для збільшення тривалості життя говорить не лише дослідження вчених із Гарварду. Фахівці американського Національного інституту раку (NCI) також підтверджують, що навіть невелика кількість щоденних вправ може продовжити життя на кілька років. Підійдуть будь-які помірні навантаження: прогулянки на свіжому повітрі, йога, легкі силові тренування тощо.

"Було доведено, що фізична активність допомагає підтримувати здорову вагу тіла, здоров'я кісток, м'язів та суглобів, сприяє психологічному благополуччю та знижує ризик багатьох захворювань, у тому числі деяких видів раку", — кажуть співробітники NCI.

Обмежити алкоголь

Доведено, що алкоголь збільшує ризик відразу кількох видів раку: грудей, товстої кишки та стравоходу. При цьому скорочення кількості спиртних напоїв (або зовсім відмова від них), навпаки, знижує ризик онкології та ряду інших небезпечних недуг і продовжує життя.

Не курити

Якщо від алкоголю не обов'язково відмовлятися повністю, то таку шкідливу звичку, як куріння, варто виключити назавжди, якщо ви хочете прожити довше. Річ у тому, що сигарети є причиною смертності від раку легень у 90% усіх випадків, від бронхіту та емфіземи – у 75% та від хвороб серця – у приблизно 25% випадків.

Переглядів: 304 | Додав: news | Теги: Звичка, життя, продовження | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar