6:31 PM
Повернути українців із Казахстану намагається МЗС

мзс Україна Прес-секретар МЗС Олег Ніколенко повідомив, що Міністерство закордонних справ працює над альтернативним способом повернення українців із Казахстану, найбільша кількість яких зараз зосереджена в Алмати.

Ніколенко зазначив, що на тлі протестів міжнародний аеропорт Алмати поки що призупинив усі цивільні рейси і застосовується лише для військовотранспортної авіації держав-членів ОДКБ (Організації договору про колективну безпеку).

За його словами, всі громадяни, що застрягли, забезпечені тимчасовим житлом і продуктами харчування. Загроз їхньому життю чи безпеці немає.

Посольство підтримує з усіма пасажирами постійний зв'язок та інформуватиме їх про подальші кроки.

Водночас, за попередньою інформацією, вже 9 січня можливе відновлення регулярних авіарейсів за маршрутом Нур-Сулатан – Київ.

Зазначається, що МЗС України співпрацює з урядами інших країн, громадяни яких також не можуть залишити територію Казахстану.

"Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба доручив дипломатам опрацювати альтернативні шляхи виїзду наших громадян з Казахстану у разі суттєвих затримок поновлення регулярного авіасполучення. До цієї роботи приєдналися усі українські посольства у регіоні", - розповів Ніколенко.

Раніше повідомлялося, що у всіх регіонах Казахстану ситуація після протестів стабілізувалася. Захоплені будинки акіматів звільнені.

У Казахстані з початку протестів загинули 164 особи.

Переглядів: 204 | Додав: news | Теги: Українці, Казахстан, МЗС | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar