0:19 AM
Нуковці підтверджують - люди дійсно стають агресивними через голод

Стан голоду справді сприяє збільшенню рівня агресивності та дратівливості.

Голод та агресивність

Голодна людина буває сердитою, це добре відомо багатьом. Нове дослідження продемонструвало, що відчуття голоду справді пов'язане з гнівом, дратівливістю та зниженим настроєм. Раніше інші вчені вже знаходили зв'язок між голодом та занепокоєнням, нервозністю та дратівливістю, а у дітей ще й з труднощами поведінки. Але зв'язок між голодом та емоціями чи настроєм був не настільки очевидним.

І ось тепер вчені оцінили ступінь, у якому самооцінка рівня голоду була пов'язана із ежедневними коліваннями гніву протягом тритижневого періоду. Хоча наслідки голоду не завжди пов'язані тільки з гнівом, добровольців також опитували і про дратівливість для того, щоб отримати цілісніше уявлення про емоційність, показники задоволення, збудження, зміни настрою. У залишкову вибірку потрапили 64 особи, яких набирали через соціальні мережі.

Усі вони заповнювали щоденне опитування 5 разів на день протягом 21 дня. Добровольці відповідали про рівень голоду, ступінь дратівливості та агресії, вказували на поточний емоційний стан на основі так званої сітки Расселла з двома шкалами від приємного до неприємного та від слабкого до сильного збудження. Результати показують, що голод був пов'язаний із гнівом, дратівливістю, агресивністю та меншим задоволенням, але не пов'язаний із збудженням.

Переглядів: 234 | Додав: news | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar