3:32 PM
Нові кадри Юпітера і його супутника показали в NASA

Дані, отримані космічним апаратом NASA Juno, показали неймовірні нові кадри Юпітера і його супутника Ганімеда. Фахівці відзначають, що такі зображення неможливо отримати за допомогою телескопів з Землі.

NASA юпітер супутник ганімеда

Юпітер знаходиться в 588-967 мільйонах кілометрах від Землі. Подивитися на планету з нашої планети майже неможливо.

Члени команди місії Juno поділилися зображеннями величезного кратера на Ганімеді, а також зображенням Юпітера, зробленим космічним апаратом під час його занурень в радіаційне середовище Юпітера і виходу з неї.

"Якби ви могли їздити разом з космічним кораблем Juno, коли він наближається до Юпітера під час одного з його регулярних близьких проходів, ви б побачили вражаючу перспективу, подібну до цієї", — йдеться на веб-сайті NASA.

NASA юпітер супутник ганімеда

Зображення Ганімеда було зроблено під час прольоту в червні 2021 року, коли Juno знаходився на висоті 1046 кілометрів над поверхнею супутника. Використовуючи дані з камери JunoCam, вчені розфарбували зображення в лабораторії.

На фото показаний великий кратер Кітту, який має приблизно 15 кілометрів у поперечнику. “Більшість кратерів Ганімеда мають яскраві сліди від ударів, але близько 1% кратерів мають темні сліди», — йдеться в повідомленні в блозі.

NASA юпітер супутник ганімеда

Фотографія самого Юпітера була зроблена 12 січня. NASA відзначило, що такий вид на Юпітер неможливий з Землі навіть в телескоп, тому що орбіта Юпітера завжди знаходиться за межами земної і, отже, видно (з нашої планети) тільки при повному освітленні сонцем.

Переглядів: 1254 | Додав: news | Теги: юпітер, ганімеда, супутник, Nasa | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar