9:43 AM
Могло знищити себе саме життя на Марсі - вчені

життя марс Нове дослідження показало, що стародавнє мікробне життя на Марсі могло зруйнувати атмосферу планети через зміну клімату, що в кінцевому підсумку призвело до її зникнення.

Нова теорія виходить з дослідження з моделювання клімату, в якому імітувалися мікроби, що споживають водень і виробляють метан, і які жили на Марсі приблизно 3,7 мільярда років тому. У той час атмосферні умови були аналогічні тим, які існували на стародавній Землі в той же період.

Але замість того, щоб створити середовище, яке допоможе їм процвітати і розвиватися, як це сталося на Землі, марсіанські мікроби, можливо, прирекли себе на те, що вони тільки починали, згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Nature Astronomy.

Модель припускає, що причина того, що життя процвітало на Землі і було приречене на Марс, пов’язана з газовим складом двох планет та їх відносною відстанню від Сонця. Перебуваючи далі від нашої зірки, ніж Земля, Марс більше залежав від потужного туману з парникових газів, що вловлюють тепло, таких як вуглекислий газ і водень, для підтримки прийнятної температури для життя.

Отже, оскільки стародавні марсіанські мікроби живилися воднем (парниковим газом) і виробляли метан (також парниковий газ на Землі, але менш потужний, ніж водень), вони також повільно з’їдали захисну оболонку своєї планети, в кінцевому підсумку зробивши Марс настільки холодним, що він більше не міг підтримувати умови для існування складного життя.

Коли температура на поверхні Марса впала з допустимого діапазону від 10-20 до мінус — 57 ° C, мікроби все глибше і глибше проникали в більш теплу кору планети. Всього за кілька сотень мільйонів років вони “проїли” собі шлях на глибину понад 1 км.

Щоб знайти докази своєї теорії, дослідники хочуть з’ясувати, чи вижив будь-який з цих стародавніх мікробів. Сліди метану були виявлені супутниками в розрідженій атмосфері Марса, а також у вигляді “інопланетних відрижок”, виявлених марсоходом НАСА Curiosity, що може свідчити про те, що мікроби на Червоній планеті все ще існують — просто вони дуже, дуже глибоко.

Вчені вважають, що отримані ними дані свідчать про те, що життя може не бути самопідтримуваним за своєю природою в кожному сприятливому середовищі, в якому воно з’являється, і що воно може легко знищити себе, випадково зруйнувавши основи свого власного існування.

Переглядів: 214 | Додав: news | Теги: марс, життя, знищення | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar