10:16 AM
Місії з вивчення вибухів зірок та галактик вибрала NASA

вибух зірка галактика Національна аеро-космічна агенція США (NASA) вибрала чотири пропозиції місії, надіслані до програми дослідників для подальшого вивчення. Пропозиції включають місії, які вивчатимуть зірки, що вибухають, далекі скупчення галактик, а також найближчі галактики та зірки.

Дві місії Astrophysics Medium Explorer і дві дослідницькі місії Opportunity були обрані для проведення досліджень концепції місії. Після детальної оцінки цих досліджень NASA планує вибрати одну Mission of Opportunity та одну Medium Explorer у 2024 році для продовження впровадження. Вибрані місії будуть запущені в 2027 і 2028 роках відповідно.

"Програма дослідників NASA має горду традицію підтримки інноваційних підходів до виняткової науки, і ці вибори обіцяють те саме, — сказав Томас Зурбухен, заступник адміністратора Управління наукових місій NASA у штаб-квартирі NASA у Вашингтоні. – Від вивчення еволюції галактик до вибухових явищ високої енергії, ці пропозиції надихають своїм масштабом і креативністю для дослідження невідомого в нашому Всесвіті".

Місії NASA Explorer проводять цілеспрямовані наукові дослідження та розробляють інструменти, які заповнюють наукові прогалини між більшими космічними науковими місіями агентства. Пропозиції були відібрані на конкурсній основі з урахуванням потенційної наукової цінності та здійсненності планів розвитку.

Astrophysics Medium Explorer

Дві команди Medium Explorer, відібрані на цьому етапі, отримають по 3 мільйони доларів для проведення дев’ятимісячного дослідження концепції місії. Вартість місії Astrophysics Medium Explorer обмежена 300 мільйонами доларів за кожну, без урахування ракети-носія.

UltraViolet EXplorer (UVEX)

UVEX проведе глибокий огляд всього неба в двох смугах ультрафіолетового світла, щоб надати нове розуміння еволюції галактик і життєвого циклу зірок. Космічний корабель матиме здатність швидко перенаправлятися, щоб уловлювати ультрафіолетове світло від вибуху, який слідує за спалахом гравітаційних хвиль, викликаних злиттям нейтронних зірок. UVEX матиме ультрафіолетовий спектрограф для детального вивчення масивних зірок і зіркових вибухів.

Головний дослідник: Фіона Гаррісон з Калтеху в Пасадені, Каліфорнія
Survey and Time-domain Astrophysical Research Explorer (STAR-X)

Космічний корабель STAR-X зможе швидко повертатися, щоб націлити чутливий ширококутний рентгенівський телескоп і ультрафіолетовий телескоп на тимчасові космічні джерела, такі як вибухи наднових і активні галактики. Глибокі рентгенівські дослідження дозволили б нанести на карту гарячий газ, захоплений у далеких скупченнях галактик; У поєднанні з інфрачервоними спостереженнями з космічного телескопа НАСА Roman, що планується створити, ці спостереження простежать, як масивні скупчення галактик створювалися протягом космічної історії.

Головний дослідник: Вільям Чжан з Центру космічних польотів імені Годдарда НАСА в Грінбелті, штат Меріленд

Mission of Opportunity

Дві команди Mission of Opportunity, обрані на цьому етапі, отримають по 750 000 доларів США для проведення дев’ятимісячного дослідження концепції реалізації. Витрати NASA Mission of Opportunity обмежені 80 мільйонами доларів кожна.

Moon Burst Energetics Всесвітній монітор (MoonBEAM)

На своїй орбіті між Землею та Місяцем MoonBEAM зможе бачити майже все небо в будь-який час, спостерігаючи за спалахами гамма-променів від віддалених космічних вибухів і швидко сповіщаючи інші телескопи про вивчення джерела. MoonBEAM міг би побачити гамма-промені раніше чи пізніше, ніж телескопи на Землі або на низькій орбіті, і астрономи могли б використовувати цю різницю в часі, щоб точно визначити джерело гамма-променів у небі.

Головний дослідник: Чіумун Мішель Хуей з Центру космічних польотів імені Маршалла НАСА в Хантсвіллі, штат Алабама

Вибуховий поляриметр LargE (LEAP)

LEAP, встановлений на Міжнародній космічній станції, вивчатиме спалахи гамма-випромінювання від енергійних струменів, що запускаються під час утворення чорної діри після вибухової смерті масивної зірки або під час злиття компактних об’єктів.

Високоенергетичне гамма-випромінювання може бути поляризованим або вібрувати в певному напрямку, що може розрізнити конкуруючі теорії щодо природи струменів.

Головний дослідник: Марк МакКоннелл з Університету Нью-Гемпшира в Даремі

Програма Explorers є найстарішою безперервною програмою NASA. Програма розроблена для забезпечення частого недорогого доступу до космосу за допомогою досліджень космічної науки під керівництвом головних дослідників, які стосуються програм астрофізики та геліофізики Управління наукових місій.

З моменту запуску Explorer 1 у 1958 році, який виявив радіаційні пояси Землі, програма Explorers запустила понад 90 місій, включаючи місії Uhuru та Cosmic Background Explorer (COBE) , які принесли Нобелівські премії їхнім дослідникам.

Переглядів: 274 | Додав: news | Теги: галактика, Зірка, Вибух, Місія, NASA | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar