11:34 AM
Мережі станцій якості повітря з’являться ще в п’яти містах України

лун місто Air Команда ЛУН Місто Air встановить прилади для вимірювання якості повітря у п’яти містах на заході України. Уже восени можна буде моніторити якість повітря в Івано-Франківську, Тернополі, Ужгороді, Хмельницькому та Чернівцях.

ЛУН Місто Air вже має мережу станцій якості повітря у Києві, Львові та Одесі. Тепер команда проєкту хоче встановити прилади моніторингу у містах на заході України. Зокрема, мова йде про Чернівці, Тернопіль, Івано-Франківськ, Ужгород та Хмельницький.

Такі станції команда ЛУН розробляла разом із науковцями Київського національного університету імені Тараса Шевченка.  Вони вимірюють концентрацію наддрібних часточок — PM 1, PM 2.5, PM 10, а також температуру, вологість і тиск. Так містяни інформовані про забрудненість повітря через автомобільні викиди та значні пожежі.

Усі охочі містяни-волонтери можуть подати заявку на встановлення приладу за своїм вікном. Для цього потрібно заповнити форму за посиланням. Установлювати станції будуть безоплатно. Запуск мережі запланований на осінь 2022 року.

Слідкувати за якістю повітря у своєму місті можна буде в реальному часі на інтерактивній карті та у Telegram– і Viber-ботах.

Переглядів: 264 | Додав: news | Теги: повітря, мережа, Лун, якість, air, україна, місто, станція | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar