3:25 PM
Людей, які не навчалися в автошколі, у ВР пропонують допускати до екзамену

автошкола У Верховній Раді зареєстровано проєкт постанови про ухвалення за основу законопроєкт №7354.

За цим законопроєкт дозволено допускати до складання іспитів майбутніх водіїв, які самостійно вивчали теорію правил дорожнього руху та не відвідували автошколу.

Передбачається, що це вирішить проблему хабарів та дозволить економити на послугах автошкіл.

У пояснювальній записці до законопроєкту повідомляється:

"Під час проведення контролю все частіше трапляються випадки порушення посадовими особами автошкіл порядку підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв. Непоодинокі випадки, коли людина взагалі не відвідує навчання, а лише формально зарахована до автошколи, сплачуючи за це чималі кошти".

Метою законопроекту є запровадження адміністративно-деліктних підстав притягнення до адміністративної відповідальності посадових осіб закладів, що здійснюють підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів та посадових осіб, зокрема територіальних сервісних центрів МВС, під час проведення державної акредитації таких закладів (автошкіл), атестації їх спеціалістів та допуску осіб до керування транспортними засобами (прийняття теоретичного та практичного іспитів, оформлення або видачі посвідчення водія).

Головним завданням законопроекту є удосконалення державного контролю у сфері підготовки та допуску водіїв до керування транспортними засобами, зниження аварійності на автошляхах, зменшення корупційних ризиків під час підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв, проведення державної акредитації закладів (автошкіл), складання теоретичних та практичних іспитів тощо.

Водночас у Головному науково-експертному управлінні ВР рекомендують виправити деякі норми: наприклад, передбачити наявність єдиних підручників для самопідготовки водіїв, а також уточнити, якими будуть обмеження для отримання посвідчень для різних категорій транспортних засобів.

Переглядів: 204 | Додав: news | Теги: автошкола, хабар | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar