2:43 PM
Лазерну установку потужністю квадрильйони ватів запущено. ВІДЕО

лазерна система ZEUS Зетаватт У США запустили потужну лазерну установку ZEUS. Про це повідомила прес-служба університету Мічігану, де створили лазер. Назва установки розшифровується як "Лазерна система з ультракороткими імпульсами потужністю, еквівалентною зетаватної".

Зетаватт — це потужність самого лазерного вивчення: передбачається, що мішенями для променя будуть розігнані пучки електронів, які під впливом світла прискоряться і придбають енергію у кілька зетаватт (1021). Це необхідно для досліджень у галузі фізики високих енергій, вивчення властивостей елементарних та субатомних частинок. Наприклад, за допомогою ZEUS можна буде змоделювати гарячу плазму навколо магнетарів, астрономічних об’єктів з дуже високою густиною, а також активних ядер галактик.

Сам же собою лазер потужністю 3 петаватта (1015) хоч і є найпотужнішим у США, але в глобальному масштабі він не рекордний, оскільки в Китаї у 2020 році випробували установку SULF потужністю 13 петаватт. В цей момент ZEUS працює в тестовому режимі з потужністю всього лише в 30 тераватів. Розробники обіцяють, що система буде доступна для дослідників не лише на національному, а й на світовому рівні.

Крім фундаментальних фізичних досліджень установка може мати прикладне значення. Для рентгенографії м’яких тканин необхідна велика потужність випромінювання, що шкодить здоров’ю через високу сумарну поглинену дозу. Прискорені за допомогою установки електрони випускають потужне рентгенівське випромінювання, але протягом кількох мільярдних часток секунди. Таким чином, за допомогою такого джерела рентгенівського випромінювання можна буде отримувати якісні знімки з невеликою сумарною дозою опромінення, поглиненого об’єктом. Один із розробників установки розповідає, що за допомогою попередника ZEUS він зміг отримати зображення бабки у найдрібніших деталях, включаючи волоски на лапах.

Переглядів: 154 | Додав: news | Теги: Запущено лазерна установка потужніс, ватів | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar