2:28 PM
Кожному мігранту за повернення на батьківщину Литва обіцяє видавати до 300 євро

литва кордон Литовські прикордонники і співробітники міграційних відомств будуть пропонувати гроші нелегальним мігрантам, які висловили бажання повернутися додому, щоб таким чином прискорити їх реадмісію, повідомила голова Департаменту міграції Литви Евеліна Гудзінскайте в коментарі радіо LRT.

Однак точні суми, які будуть пропонуватися мігрантам, ще не визначені. Та називається сума до 300 євро.

"Цей закон надає повноваження прикордонникам і Департаменту міграції пропонувати кишенькові гроші охочим повернутися. Зараз ми готуємо порядок, який це узаконить", - сказала Гудзінскайте.

Голова Департаменту міграції країни повідомила, що новий порядок повинен бути затверджений наступного тижня після розгляду міністром внутрішніх справ.

Тим часом, голова Служби охорони державного кордону Литви Рустамас Любаєвас вважає, що добровільно повернуться додому захочуть не багато мігрантів, навіть якщо Литва запропонує їм фінансову підтримку.

У Литву через кордон з Білоруссю цього року проникли близько 5 тисяч мігрантів. В основному це вихідці з Іраку і країн Африки.

З 3 серпня МВС Литви посилило заходи з охорони кордону. Тепер прикордонники повинні не лише затримувати нелегальних мігрантів, але і не допускати перетинання ними кордону - відправляти їх назад до Білорусі. У результаті цих дій в цілому 700 мігрантів не змогли перейти кордон.

Переглядів: 334 | Додав: news | Теги: кордон, мігрант, Литва | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar