11:43 AM
Який птах є найшвидшим на Землі розповіли вчені

птах сапсан Ці птахи живуть на всіх континентах, крім Антарктиди, і можуть розвивати швидкість у польоті до 320 км/год.

Найшвидшою твариною Землі вважається гепард. Він може за 3 секунди набрати швидкість 110 км/год. Але в повітрі абсолютним рекордсменом за швидкістю польоту під час лову здобичі є сапсан. Саме під час полювання цей пернатий хижак може розвивати швидкість до 320 км/год. Хоча у звичайному польоті його може перегнати інша тварина, яка літає, пише Live Science.

Біологи вважають, що найшвидшим птахом можна вважати сапсана. Ці хижі птахи живуть скрізь, крім Антарктиди, і можуть мігрувати на відстань до 25 тисяч км. Помітивши здобич, хижак може полетіти до неї на швидкості до 320 км/год.

А 20 років тому в США один із місцевих сапсанів навіть встановив світовий рекорд за швидкістю польоту з висоти. Цю птицю випустили з борту літака на висоті понад 5 км і сапсан завдовжки 40 см, з розмахом крил трохи більш як 1 м і вагою 1 кг, спустився вниз на швидкості 389 км/год.

Досягати такої величезної швидкості у польоті сапсанам допомагають їхні анатомічні особливості. Ці хижі птахи мають загострені крила, що нагадують крила літаків-винищувачів. Ця форма крил зменшує опір повітря і так сапсани можуть летіти швидше.

Також долати опір повітря сапсанам допомагає форма тулуба, завдяки чому ці птахи можуть падати з висоти на величезній швидкості. Ще однією особливістю сапсанів є особлива жорсткіша структура їхнього пір'я, яке щільніше прилягає до тіла, ніж в інших соколів.

За словами британського зоолога Еда Дрюїта, який займається вивченням сапсанів, сапсани також мають особливі ніздрі, які регулюють надходження повітря в легені. І навіть під час дуже швидкого польоту птах не задихається.

За словами вчених, сапсани полюють за величезною кількістю різних птахів, залежно від місця проживання. Приблизна кількість видів як дрібних, так і великих птахів, які стають жертвами сапсанів, оцінюється в 2 тисячі. Також сапсани можуть їсти і кажанів, а ще деяких гризунів.

Якщо сапсан є найшвидшим птахом, який може розвинути величезну швидкість під час спуску до своєї жертви під час полювання, то найшвидшою істотою, яка переміщається повітрям все ж таки є вид кажанів під назвою Бразильський складчатогуб.

Якщо сапсани під час горизонтального польоту можуть розвинути швидкість від 50 до 100 км/год, то ці кажани літають зі швидкістю 160 км/год.

Переглядів: 184 | Додав: news | Теги: Сапсан, Птах | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar