11:07 AM
Інопланетні цивілізації можуть спілкуватися через Чумацький Шлях

чумацький шлях Вчені, які займаються пошуком позаземного розуму (SETI), зазвичай намагаються виявити сигнали, що надходять на Землю класичними каналами зв'язку. Однак фізик-теоретик, професор Арджун Берера розповів, що інопланетні цивілізації можуть використовувати більш просунуті форми спілкування, наприклад, квантову комунікацію. Саме її ознаки дослідникам потрібно шукати у космосі.

"Якщо ви подумаєте про те, якою буде комунікація на Землі через 50 років, то можна сказати, що класичне спілкування повністю зникне і все буде квантовим. Можливо, мешканці іншої планети більше не мають класичної комунікації", - зазначив Берера.

Перевага надсилання повідомлень квантовими каналами зв'язку полягає в тому, що це дозволяє передавати значно більше інформації. У своєму дослідженні професор Берера та його колега Хайме Кальдерон-Фігероа мали намір визначити, чи взагалі можна використовувати квантовий зв'язок на основі ефотонів на міжзоряних відстанях. Щоб такий сигнал працював, фотони мають залишатися когерентними, тобто квантовому стані. Проте передбачалося, як і гравітація, і потенційна взаємодія коїться з іншими частинками можуть викликати декогеренцію (порушення зв'язку). Це зруйнувало б квантовий стан фотонів і зіпсувало б сигнал, що посилається.

Щодо впливу гравітації, то команда зробила висновок, що принаймні для фотонів "не буде декогеренції, спричиненої гравітаційними полями". Однак через неї може бути втрачено точність або якість зв'язку. До певного моменту одержувач такого спотвореного сигналу повинен мати можливість компенсувати фазовий зсув, якщо він знає, звідки надійшло повідомлення, додали вчені.

Фахівці розрахували, що фотон, наприклад, під дією гравітаційного поля Сонця, наблизившись до зірки не ближче, ніж Меркурія, зможе пройти колосальні 127 світлових років, перш ніж відновити вихідний сигнал стане неможливо.

"Таким чином, фотон може пройти значну частину Чумацького Шляху, перш ніж межа буде порушена. Більше того, така відстань більша, ніж відстань до найближчої системи екзопланет – Проксіми Центавра, – яка знаходиться за 1,3 парсека від нас", – пояснили фізики.

Переглядів: 164 | Додав: news | Теги: інопланетна, Чумацький Шлях, цивілізація | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar