9:31 PM
Екологічні тканини представили у Лондоні: шкіру з кактуса і шерсть з листя ананаса

Екологічні тканини майбутнього, які виконані з рослин і відходів органічного походження в якості заміни штучним волокнам, нещодавно продемонстрували на виставці Future fabrics Expo 2020 в Лондоні.

Шкіра, виготовлена з кактуса, шерсть-з листя ананаса, отриманих із залишків у фреш-барах, а також інноваційний Спортивний одяг з живими бактеріями для нейтралізації запаху тіла — всі ці новинки представлені на всесвітньо відомій текстильній виставці.

Спортивний одяг був розроблений дизайнером одягу, що спеціалізується на біоматеріалах в індустрії моди, Розі Бродхед. Кутюр'є вводила пробіотики, які вступають в реакцію зі шкірою, в різні частини одягу для модної і сучасної серії під назвою Skin II. Мільйони "позитивних " бактерій поміщені в такі ділянки одягу, як пахвова і пахова області. Бактерії активізуються, коли людина потіє.

Пробіотики нейтралізують запах їдких "шкідливих" бактерій, виступаючи в якості натурального дезодоранту. Продукт був створений у співпраці з бельгійським мікробіологом доктором Крістофером Каллевертом.

Веганську шкіру з листя кактуса розробили два підприємці з Мексики Лопес Верарде і Касарес. Унікальна екошкіра називається Desserto, вона створена з кактуса Нопал.

Під час розробки не використовуються ніякі токсичні хімічні речовини, фталати і ПВХ. Кактусова шкіра частково розкладається. Це гнучкий, дихаючий матеріал, вироби з якого можна носити не більше 10 років. На дотик матеріал нагадує шкіру тваринного походження. Матеріал може бути використаний для оббивки меблів, салонів автомобілів, пошиття одягу та інших виробів зі шкіри.

На виставці також була представлена вовняна нитка, виконана з відхідного матеріалу — листя ананаса. Веганська новинка створена в якості альтернативи вовни тваринного походження.

Враховуючи перспективність даного напрямку і його цікавість для легкої промисловості, можна припустити, що незабаром з'являться цілі ферми, де будуть вирощувати кактуси і ананаси в промислових масштабах.

Переглядів: 384 | Додав: abel | Теги: шерсть, екологічна, ананас, кактус, шкіра, Лондон, тканина | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar