7:20 PM
До річниці трагедії у Бабиному Яру Нацбанк випустить дві монети

трагедія бабин яр З 27 вересня Національний банк випустить в обіг пам’ятні монети "80-ті роковини трагедії в Бабиному Яру" номіналом 5 та 10 гривень. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Як зазначається в описі однієї з монет, вона "присвячена 80-м роковинам трагедії, що сталася в урочищі Бабин Яр у Києві під час Другої світової війни".

Там зазначається, що з вересня 1941 року до кінця вересня 1943 року це було місце розстрілів і захоронень: "Більше 100 000 людей було страчено тут нацистами, жертвами яких стали переважно євреї, а також українці, роми, представники інших національностей".

"На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України (праворуч), під яким вертикальний напис під кутом "Україна"; ліворуч номінал (вертикально під кутом); у центрі на тлі концентричних кіл, що нагадують мішень, та фрагмента топографічного зображення Бабиного Яру, що нагадує цівки крові, – стилізована композиція – пронизане кулею серце; написи: Бабин Яр 1941 (угорі півколом), рік карбування монети 2021 (унизу)", — вказується Нацбанком.

Водночас на реверсі монет зображено художньо-образну композицію, що відображає трагедію Бабиного Яру, – антропоморфні фігури, що нібито лежать під землею та уособлюють розстріляні сім’ї. Угорі розміщено напис: 80-і роковини/трагедії в Бабиному Яру.

Художниками монет виступили: Володимир Таран, Олександр Харук та Сергій Харук, скульпторами — Володимир Дем`яненко, Володимир Атаманчук, програмне моделювання — Юрій Лук`янов. Оголошений тираж 10-гривневої монети складає 3 тисячі екземплярів, 5-гривневої — 20 тисяч.

Переглядів: 174 | Додав: news | Теги: трагедія, випуск, Бабин Яр, річниця, Нацбанк, монета | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar