11:08 AM
Де у Всесвіті з’являються рідкісні високоенергетичні частинки – нейтрино, знайшли вчені

нейтрино блазар ядро галактика Міжнародна дослідницька група заявила, що нейтрино народжуються в блазарах – це ядра галактик, які живляться від надмасивних чорних дір.

Незважаючи на величезну кількість даних, зібраних астрофізиками, було невідомо — звідки з’являються високоенергетичні нейтрино.

Нейтрино – це нейтральні частинки, які важко виявити. Вони майже не мають маси і практично не взаємодіють з матерією. Вони мчать по Всесвіту і можуть подорожувати по галактиках, планетам і людському тілу майже не залишаючи слідів.

“Астрофізичні нейтрино утворюються виключно в процесах, пов’язаних з прискоренням космічних променів”,– пояснює професор астрофізики Сара Бусон з Університету Юліуса-Максиміліана в Німеччині. Тому за допомогою нейтрино вдасться точно визначити джерело космічних променів.

Основна мета авторів полягала в тому, щоб підтвердити одну гіпотезу. Вона полягала в тому, що джерелами позагалактичних високоенергетичних нейтрино можуть бути блазари.

Щоб отримати ці результати, дослідницька група використовувала дані нейтрино з нейтринної обсерваторії IceCube в Антарктиді. За допомогою цих даних команда довела, що напрямок блазарів збігається з напрямком нейтрино. І це, за їхніми словами, відбувається не випадково.

Переглядів: 454 | Додав: news | Теги: нейтрино, Всесвіт, ядро, блазар, галактика | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar