10:40 AM
Частіше спускатися на землю мавп і лемурів змушує глобальне потепління

лемури Зміна клімату і вирубка лісів змушують мавп, лемурів та інших, що живуть переважно на деревах, приматів, частіше спускатися на землю в пошуках їжі, води і притулку.

Дослідження опубліковане в науковому журналі PNAS попереджає — зміна клімату піддає види, які живуть на деревах більш високому ризику через відсутність звичної їм їжі і притулку на землі. Вчені заявили, що на приматів буде також чинити негативний вплив близькість до людей і домашніх тварин.

В ході дослідження Міжнародна група вчених проаналізувала понад 150 000 годин відео спостережень за 15 видами лемурів і 32 видами мавп в 68 місцях в Північній і Південній Америці і на Мадагаскарі.

Дослідники виявили основні фактори, які впливають на час, проведений приматами на землі. Серед них зросли антропогенне та екологічне навантаження на лісові екосистеми. В умовах кліматичної кризи і скорочення місць проживання на деревах, примати, які споживають «загальну дієту» і живуть великими групами, зможуть легше адаптуватися до наземного способу життя.

Переглядів: 174 | Додав: news | Теги: земля, потепління, лемур, мавпа | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar